تبلیغات
مطالب فوتبال - دانستنیهایی از قرارداد کارلوس کیروش با تیم ملی ایران

پایگاه خبری ساکرنت پس از امضای قرارداد کارلوس کیروش با فدراسیون فوتبال ایران با اشاره به این موضوع در گزارش خود آورد: کارلوس کیروش که در تابستان گذشته به دلیل نتایج بد با تیم ملی پرتغال در جام جهانی از این تیم اخراج شد و پس از آن نیز به دلیل دخالت در کار ماموران کنترل دوپینگ، ۶ ماه محروم شده بود، امروز با عقد قراردادی ۳ ساله، هدایت تیم ملی فوتبال ایران را تا پایان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در دست گرفت.

 ساکرنت در ادامه گزارش خود آورده است: با این حال محرومیت کیروش ماه گذشته لغو شد تا او با قراردادی به ارزش ۲ میلیون دلار در هر سال به همراه سه دستیارش هدایت تیم ملی ایران را در سه سال آینده بر عهده بگیرد. البته کیروش پیش از این در ماه فوریه به دلیل آنچه مخالفت اعضای خانواده‌اش عنوان کرده بود، پیشنهاد ایران را رد کرده بود.

ساکرنت در پایان همچنین با اشاره به کارنامه کاری کیروش آورده است: این مربی پرتغالی پیش از این به عنوان دستیار اول سر آلکس فرگوسن در منچستریونایتد و همچنین سرمربی رئال مادرید در فصل ۲۰۰۴ ـ ۲۰۰۳ کار کرده بود. کیروش همچنین در مقطعی مربی تیم‌های ملی امارات و آفریقای جنوبی بود.

اما سایت یورو اسپورت در تحلیل خود از پیوستن کیروش به تیم ملی فوتبال ایران آورده است: کیروش صبح دوشنبه وارد تهران شد تا صحبت‌های نهایی را با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران انجام دهد و پس از جلسه‌ای با حضور علی سعیدلو، رییس سازمان تربیت بدنی ایران، پیشنهاد این کشور را برای سرمربی‌گری ایران تا پایان جام جهانی ۲۰۱۴ پذیرفت.

یورو اسپورت نیز به ماجرای نپذیرفتن پیشنهاد تیم ملی ایران از سوی کیروش به دلیل مسائل خانوادگی در ماه فوریه اشاره کرده و در ادامه گزارش خود آورده است: تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر پس از سه قدرت بزرگ آسیا یعنی ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در رده چهارم رنکینگ فیفا قرار دارد و البته انتقادهای زیادی نیز از مسئولان ورزش این کشور به خاطر ناکامی‌های اخیر شده است. تیم ملی ایران جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را از دست داد و در جام ملت‌های آسیا نیز در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل کره جنوبی از دور مسابقه‌ها کنار رفت.

همچنین پایگاه خبری اسکای اسپورتس با اشاره به پذیرفتن پیشنهاد سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران از سوی کارلوس کیروش در گزارشی آورده است: مربی ۵۸ ساله پرتغالی که پس از عملکرد ضعیف در جام جهانی به همراه پرتغال از این تیم اخراج شده بود امروز با حضور در ایران برای هدایت این تیم تا سه سال آینده به توافق رسید.

اسکای اسپورتس در ادامه آورده است: کیروش در بدو ورود به ایران گفته است مهم‌ترین هدف من بردن تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است.

سایت خبری گاردین نیز در گزارشی به حضور کیروش در ایران اشاره کرد.

علاوه بر این پایگاه‌ها چند سایت معتبر دیگر نیز اخباری جداگانه از آمدن کیروش به ایران منتشر کرده و اشاره کردند که ماموریت اصلی کیروش بردن تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ است

  • دانلود فیلم