تبلیغات
مطالب فوتبال - فرهنگ در فوتبال ایران
تاریخ : چهارشنبه 23 آذر 1390 | 10:51 ب.ظ | نویسنده : پدرام گنجوی

موضوعی که امروزه باعث مشکلاتی برای فوتبال ما شده .

برای مثال حرکت ناشایست دو بازیکن پرسپولیس (( که همه ی شما این دو بازیکن را میشناسید )) و یا دو بازیکن شاهین و........

همه ی این مسائل باعث شده که فوتبال ما نه به خاطر داشتن فرهنگ و مدیریت خوب ، بلکه به خاطر بی فرهنگی بر سر زبان ها بیفتد .

در بازیهای تیم ملی کره ی جنوبی (( چه در خانه و چه در خارج خانه )) تماشاگران کیسه هایی با خود حمل میکنند و بعد از اتمام بازی زباله های خود را داخل آن قرار میدهند اما در فوتبال ما نه تنها تماشاگران این کار را نمیکنند بلکه اقدام به شکستن صندلیها نیز میکنند. (( البته برخی از تماشاگرنما ها ))

در هیچ کشوری ، بازیکن حق دخالت در کار مربی و توهین به کادر فنی تیم را ندارد ولی در ایران این کار برای بازیکنان عادت شده .

اما مشکل اصلی فوتبال ما اعتراض به داوریها که اون هم نوعی عادت شده و بیشتر اوقات دیده شده بازیکنان به خاطر اعتراض به داور از ادامه بازی صرف نظر کرده و فرصت را برای گل زدن بازیکنان تیم حریف بوجود آورده . (( و حتی دیده شده بعد از اتمام بازی داور را مورد لطف خود قرار داده اند ))

اما تماشاگران عزیز ما نباید به پیشکسوتان توهین کنند ، حمید استیلی (( سرمربی سابق پرسپولیس )) یکی از پیشکسوتان فوتبال ایران است ، این تماشاگران یادشان نیست زمانی که او به آمریکا گل زد همه میگفتند (( شیر مادرت حلالت )) اما حالا به مادر داغ دار او توهین میکنند .

همین الان باشگاه منچستر یونایتد در همان مرحله ی گروهی از مسابقات جام باشگاه های اروپا حذف شد ولی هیچکس به سر الکس فرگوسن توهین نکرد .

من حق رو به طرفداران پرسپولیس میدهم اما از اون ها خواهش میکنم به سرمربی بعدی پرسپولیس وقت بیشتری بدهند و بدونن که برد و باخت همیشه بوده و هست و حتی تیم های بزرگ هم روز های بدی داشتند و خواهند داشت اما این پیشکسوتان روزی از میان ما خواهند رفت.

(( یاد و خاطر ناصر حجازی و اسماعیل زرافشان گرامی باد ))

   • دانلود فیلم